premier liga

Спорт

Одложен натпреварот меѓу Брентфорд и Манчестер јунајтед поради коронавирусот

А1он
Натпреварот од Премиер лигата меѓу Брентфорд и Манчестер Јунјатед, што требаше се одигра вечерва, е одложен откако на редовното тестирање се утврдени неколку позитивни случаи
Спорт

ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

А1он
Ливерпул го убедливо совлада Арсенал со 4-0 во дербито на 12. коло во англиската фудбалска Премиер-лига. Пресметката н „Ендифлд“ сепак ја обележа жестокиот дуел на
Спорт

Зидан им кажа на шефовите на Манчестер јунајтед дека не е подготвен да работи во Премиер лигата

А1он
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, не планира да се вработи во Манчестер јунајтед доколку Оле Гунар Солскјер поднесе оставка. Јунајтед сакаше да го
Спорт

Салах играч на месецот во Премиер лигата

А1он
Египетскиот напаѓач во редовите на Ливерпул, Мохамед Салах, е прогласен за играч на месец октомври во Премиер лигата. Салах минатиот месец постигна пет голови, вклучувајќи
Спорт

Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

А1он
Реал Мадрид е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред Еден Азар. Според „ABC“, мадридскиот клуб го ставил на трансфер-листата триесетгодишниот фудбалер. Неколку
Спорт

Над две третини од фудбалерите во Премиер лига се вакцинирани

А1он
Премиер лигата денеска соопшти дека над две третини од фудбалерите во англиското првенство се целосно вакцинирани против коронавирус, додека 81 отсто примиле барем една доза
Спорт

ФИФА може да ја укине забраната за бразилските играчи на следните натпревари во Премиер лигата

А1он
Бразилските фудбалери имаат шанса да играат на претстојните натпревари од шампионатот на Англија, пренесува „The Telegraph“. Како што е наведено, официјални претставници и шефови на
Спорт

Санто прогласен за најдобар тренер во Премиер лигата за август

А1он
Тренерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто е прогласен за најдобар тренер во Англија во август. Минатиот месец, Спарс, предводени од 47-годишен португалски специјалист, забележа три
Спорт

Венгер очекува Халанд да се пресели во клуб од Премиер лигата во наредните години

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд наскоро ќе се пресели во клуб од Премиер лигата. – Верувам
Спорт

Шеснаесет нови случаи на коронавирус во Премиер лигата

А1он
Шеснаесет нови позитивни случаи на коронавирус се регистрирани во Премиер лигата при последното редовно тестирање спроведено врз вкупно 3.060 фудбалери и официјални претставници на 24-те