fa kup

Спорт

Познати двојките за четвртфиналето на ФА Купот

А1он
Не се одиграа сите натпревари од осминафиналето на ФА Купот, но синоќа беше извлечена ждрепката за следната фаза на турнирот. Единствениот натпревар што сè уште
Спорт

Агуеро подготвен за полуфиналето на ФА Купот

А1он
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потврди дека напаѓачот Серхио Агуеро ќе патува со тимот за претстојниот полуфинален меч во ФА Купот против Брајтон на
Спорт

Арсенал против Манчестер Јунајтед во 1/16-финалето на ФА купот

А1он
Познати се двојките за 1/16-финалето од ФА купот, фаза во која најмногу внимание предизвикува пресметката меѓу трофејните Арсенал и Манчестер Јунајтед екипи кои досега вкупно