poketino

Спорт

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

А1он
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да влијае на играчот
Спорт

Покетино подготвен да дојде на тренерското место во Манчестер јунајтед следното лето

А1он
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, е заинтересиран за соработка со Манчестер јунајтед кој го отпушти Оле Гунар Солскјер. Покетино им рекол на своите пријатели
Спорт

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

А1он
Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, добил позитивен тест на коронавирусот, соопшти францускиот фудбалски клуб. Четириесет и осумгодишниот фудбалски стручњак е изолиран и ќе