karlo anceloti

Спорт

Гвардиола и Анчелоти дел од аферата „Пандора документи“

А1он
Меѓународен конзорциум новинари го објави досието „Пандора“, истрага за можна вмешаност на светски лидери и познати личности во офшор шеми. Меѓу нив има луѓе од
Спорт

Анчелоти: Лига Европа е многу важен турнир за Наполи

А1он
Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти изјави дека престижот на турнирот Лига Европа се зголемува со секоја измината сезона и поради таа причина тој и неговите