23 oktomvri

Македонија

Денот на македонската револуционерна борба се одбележува под посебни услови поради пандемијата

А1он
Во земјава денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, кој е прогласен за државен празник и неработен ден за сите граѓани.
Македонија

Ден на македонската револуционерна борба

А1он
Во земјава денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. По тој повод, владина делегација предводена од заменик-министерот за култура Владимир Лазовски
Македонија

ВИДЕО: Обраќање на Мицкоски на прославата на ВМРО-ДПМНЕ за 23 Октомври

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски има свое обраќање на прославата на партијата за 23 Октомври – Денот на македонската борба. ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го слави
Македонија

Без Груевски и исклучените членови, ВМРО-ДПМНЕ го слави 23 Октомври

А1он
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ во Македонскиот народен театар го слави празникот 23 Октомври – Денот на македонската борба. На прославата присутни се голем број од функционерите од
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ го слави 23 Октомври во МНТ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ организира прослава за празникот 23 Октомври – Денот на македонската борба во Македонскиот народен театар. ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го слави 23 Октомври ВО ЖИВО:
Македонија

Членовите и функционерите на ВМРО-ДПМНЕ со фотографирање пред МНТ го започнаа славењето на 23 Октомври

А1он
Пред Македонскиот Народен Театар започнаа да пристигнуваат членовите и функционерите од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои денеска свечено ќе го одбележат 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ во МНТ ќе го слави Денот на македонската револуционерна борба

А1он
Вечерва во МНТ, ВМРО-ДПМНЕ најавува свечено одбележување на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба. Од партијата известија дека на одбележувањето ќе говори Христијан Мицкоски,
Македонија

ГДУ: Денот на Македонската Револуционерна Борба е потсетник за еден сон

А1он
„Денот на Македонската Револуционерна Борба е потсетник за еден сон, сон кој го гледаме безмалку на секоја стара фотографија во нашите домови, сон упорно сонуван
Македонија

ВИДЕО: Владина делегација оддаде почит по повод празникот „Ден на македонската револуционерна борба – 23 октомври”

А1он
Делегација на Владата на Република Македонија предводена од министерот задолжен за подобрување на инвестициска клима за домашните компании, проф д-р Зоран Шапуриќ, по повод празникот
Македонија

ВМРО-НП: Овој историски ден ја отсликува непрекинатата борба на Македонскиот народ

А1он
ВМРО-Народна партија упати честитка до целата нација по повод празникот Денот на Македонската револуционерна борба и 125 години постоење на ВМРО. „Овој историски ден всушност