siljanovska

Македонија

Сиљановска: Студентите се мојата гордост и надеж

А1он
Сиљановска Давкова оствари кратка средба со студентите на Граѓанскиот штаб од кои што доби поддршка за победа во вториот круг на претседателските избори на 5
Видео Македонија

ВИДЕО: Оброк со Гога -пилешки стек, пире и салата за СОС детско село

А1он
Претседателската кандидатка Гордана Сиљановска Давкова денеска во изборниот штаб подготвуваше оброци за децата од СОС детско село. Таа со помош на неколку партиски активисти од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Апасиев: Ако сакав да се шитнам, ќе ја прифатев понудата на Заев и ќе бев пратеник

Кристијан Ландов
Професорот и член на президиумот на Левица, Димитар Апасиев, демантира дека има договор со професорката Гордана Сиљановска-Давкова тој да биде дел од претседателскиот кабинетот доколку
Македонија

Сиљановска во Охрид: Тоа што го имаме да го почитуваме, зошто ако не го почитуваме тогаш пораката е дека не знаеме што е духовно наследство и богатсво

А1он
Прекрасно е чуството да сте на едно од најживите места во градов, една од најпосетените цркви. Местото каде што веројатно Дичо зографот најубавото од себе
Македонија

Сиљановска во Струга: Не ги разликувам луѓето по етничка, верска или јазична припадност

А1он
Веќе сум рекла дека како Струга нема друга и дека секогаш кога сме низ светот се чуствуваме како Костантин Миладинов, целата т’га за Македонија е
Македонија

Сиљановска: На 5 мај кога правдата ќе завладее во Република Македонија, ќе дојде и подобро утро за сите граѓани и за земјоделците

А1он
Сите граѓани на Македонија имаат проблеми со сиромаштијата, корупцијата, непотизмот. Но и чесните земјоделци кои работат чесно својот производ да го продадат, но власта секојдневно
Македонија

СДСМ: Никогаш да не се повтори 27 април, гласот за Сиљановска е глас за насилството и насилниците

А1он
На денешен ден пред двe години се случи најцрниот чин во историјата на демократијата кога насилници поттикнати од ВМРО-ДПМНЕ насилно упаднаа во Собранието и се
Македонија

Сиљановска во Бањица: Општествена интеграција на младите е од особено значење во земјата

А1он
Сите граѓани на Македонија имаат проблеми со сиромаштијата, корупцијата, непотизмот. Ги слушав денес и Турците и Албанците од Долна Бањица, односно Aşağı Banisa на турски