Сиљановска во Чаир: Не сакам да тргувам со гласовите на граѓаните

Од:

Сиљановска Давкова пред граѓанитена општина Чаир, посочи дека доколку победи на изборите ќе ја донесе правдата во Република Македонија, потенцирајќи дека таа ќе биде жена претседател на сите граѓани без разлика на нивната етничка, верска или политичка определба.

Сиљановска Давкова нагласи дека не сака да прави пазар со гласовите на граѓаните, бидејќи таа не сака да тргува со гласовите на граѓаните, односно како што рече таа е секогаш со народот и работи во нивен интерес, а се друго претставува пазар што според нејзе претставува навреда кон граѓаните.

Таа додаде дека се она што ветила пред граѓаните ќе го исполни, алудирајќи дека граѓаните на Република Македонија се мудри и знаат да направат вистински избор и да ја одберат вистинската страна на 5 мај.

Би можело да ве интересира

Хејли ќе се кандидира за претседателските избори во САД во 2024 година

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Мицкоски: Ковачевски и ДУИ не можат затвореник да пренесат од точка А до точка Б, а не убедуваат дека ќе не однесат во ЕУ

Орце Костов

Со гласови на членовите на победничкото мнозинство ИК на Подгорица ги усвои конечните резултати од локалните избори

Хрватска има половина милион повеќе гласачи од жители

Петмина „вечни“ градоначалници во Словенија го добија осмиот мандат

Горан Наумовски

Бајден: Задоволен сум од исходот на изборите, тоа го одразува квалитетот на кандидатите на партијата