siljanovska

Македонија

СДСМ: Не е точно дека била закажана дебата на „Телма“

А1он
Сиљановска лаже, не е точно дека била закажана дебата на Телма телевизија, реагира владејачкиот СДСМ преку соопштение, откако кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова, напиша дека
Македонија

Сиљановска: Жалам што Стево ја откажа дебатата на „Телма“, можеше да научи нешто за ЕУ

А1он
Кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска-Давкова на нејзиниот профил на „Твитер“ напиша дека жали што нејзиниот противкандидат, Стево Пендаровски го откажал учеството на дебатата на „Телма“.
Македонија

Сиљановска до младите: Мора да почнеме една нова пролетно ореинтирана политика која ќе ги разбуди најумните и најкритичните

А1он
Мора да ставиме крај на просечноста во политиката оти нашиот живот веќе зависи од политичките одлуки. Се ова што се случуваше изминатите 30 години кога
Македонија

Сиљановска Давкова побара поддршка во вториот круг од граѓаните на Гази Баба

А1он
Сиљановска Давкова денеска во општина Гази Баба изрази огромна благодарност за укажаната доверба од страна на граѓаните на првиот круг од претседателските избори, каде што
Македонија

Сиљановска во Штип: Не е доволно да имате договор во раце за да се влезе во ЕУ, треба да се има европски капацитети

А1он
Една е нашата татковина Македонија. А, татковина не се менува. Татковината не трпи придавки не и личат. Никогаш во историјата ниту на Илинден, ниту на
Македонија

Сиљановска во Пробиштип: Оваа власт од реформи спроведе криминал, корупција, клиентелизам, непотизам

А1он
Мислам дека оваа пролет власта ќе си замине, а ние прво на претседателското место, а потоа и во владата со новиот премиер доаѓаме, истакна Сиљановска
Македонија

Сиљановска во Карбинци: Дискриминацијата, скриената економија и непочитувањето на работничките права мора да запре

А1он
Во индустријата за производство на облека трудот вреди 60 проценти од вкупната цена на производството. Нашите текстилни производители со цел да се тркаат со Источна
Македонија

Сиљановска: Оваа влада најдобро се снаоѓа во криминалот, корупцијата и криминалот, а не во демократијата

А1он
СДСМ и Зоран Заев ветувале многу проекти за граѓаните, но не исполниле ништо од тоа, истакна Сиљановска во Крива Паланка додавајќи дека нејзин предизвик како
Македонија

Сиљановска во Кратово: Со владата на СДСМ и Заев граѓаните живеат се посиромашно

А1он
Сиљановска Давкова со граѓаните во Кратово сподели вест каде што рече дека добила поддршка од претседателот на Европската Народна партија што според нејзе тоа претставува
Македонија

Сиљановска во штабот на Пендаровски

А1он
Гордана Сиљановска Давкова денеска го посети изборниот штаб на нејзиниот против кандидат Стево Пендаровски. Таа на „Твитер“ објави дека со присутните разговарале за фер и