apasiev

Македонија

O2 Иницијатива: Фабриката „Усје“, најверојатно најголемиот индустриски загадувач во Скопје

А1он
Фабриката „Усје“ – најверојатно најголемиот индустриски загадувач во Скопје. Чадот од високите оџаци ја формира типичната покривка која се движи над градот како плашт кој
Македонија

Левица: Апасиев со нова кривична пријава му ја честиташе Новата година на спикерот Џафери

Орце Костов
Пратеникот и претседател на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев, во текот на денешниот ден, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе нова кривична пријава,
Македонија

Апасиев и Крмов поднесоа кривична пријава против Талат Џафери

А1он
Пратениците на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесоа заедничка кривична пријава против претседателот на Собранието
Македонија

(ВИДЕО) Апасиев со чевел им ставаше печат на амандманите: „Ова е по сите шверцерски стандарди на ДУИ“

Орце Костов
После втората пауза дадена во Собрание поради инцидентите во кои пратениците на Левица, ревлтирани од неприфаќањето на амандманите за измени на Деловникот, кршеа монитори и
Македонија

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

Орце Костов
После инцидентот во кој пратениците на Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев го искршија мониторот на спикерот Горан Мисовски и гаѓаа со амандманите кои не
Македонија

(ВИДЕО) Драма во Собрание: Крмов од Левица му го искрши компјутерот на спикерот, Апасиев го гаѓаше Мисовски со амандмани

Орце Костов
Револтиран од тоа што Собранието ги отфрли амандманите на Левица поднесени во однос на измените на Деловникот, пратеникот Борис Крмов збесна на говорницата и барајќи
Македонија

Апасиев: Широката коалиција СДС-ДПМНЕ сложно си го изгласа Законот за поткуп на медиуми

Орце Костов
„Широката коалиција СДС-ДПМНЕ доминираше во Собранието. Сложно си го изгласаа груевистичкиот Закон за поткуп на медиуми (со европско знаменце) + уште посложно го одбија предлогот
Македонија

(ВИДЕО) Апасиев до Ковачевски: Вие сте недоквакани, вие сте искубана кокошка која загуби 17:2 од бугарската дипломатија

Орце Костов
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, укажа дека тој и пратеникот Борислав Крмов нема да учествуваат во материјална расправа за измена на Уставот затоа што е
Македонија

Апасиев од Кукуш: Учителе се плашат да дојдат тука оти си ги продадоа душите и се одрекоа од себе си

Орце Костов
Во пресрет на 4 февруари, денот на раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјална делегација на Левица, предводена од лидерот Димитар Апасиев го посети родното
Македонија

СДСМ: Апасиев во параноја, а неговиот заложник Мицкоски во депресија

А1он
Анти НАТО и анти ЕУ протагонистот, Димитар Апасиев е во параноја.По дефиниција параноја е инстинкт или мисловен процес кој е под силно влијание на вознемиреност