apasiev

Македонија

Синдикатот на полицијата до Апасиев: Кога сме кај имунитетот, да ви дадеме бесплатна лекција по право

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев остро реагираше на објавата од пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, за полицаецот кој му вршел контрола
Македонија

Најчевска до Апасиев: Немој да се претставуваш како професор по право, ако не си го познаваш правото

Кристијан Ландов
„Немој да се претставуваш како професор по право, ако не си го познаваш правото“, ова е пораката која ја испрати професорката и доктор по правни
Македонија

СДСМ: Лажниот левичар Апасиев делува како продолжена рака на Мицкоски

А1он
Лажниот борец за социјална правда Димитар Апасиев девет месеци е пратеник во Собранието и за целиот тој период нема поднесено ниту еден амандман ниту пак
Македонија

Апасиев го прими рускиот амбасадор во Собранието

А1он
Денеска во „Струшка соба“ на Собранието на РМ, пратеникот од Левица Димитар Апасиев оствари средба со рускиот амбасадор во Република Македонија – Н.Е. Сергеј Баздникин,
Македонија

Апасиев: Квазипатриотот Мицкоски македонскиот народ го прогласи за обична етничка заедница

Габриела Димковиќ-Мишевска
Претседателот на Левица Димитар Апасиев во статус на Фејсбук го нарече „квазипатриот“ лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој изјави дека го подржува законот
Македонија

„Репортери без граници“ бараат истрага за навредите на Апасиев кон новинарките од „А1он“

Искра Манојлоска
Откако поставија прашање за финансирањето на политичката партија, новинарките Габриела Димковиќ – Мишевска и Мери Јордановска од медиумот „А1он“, беа предмет на навреди и закани
Македонија

ССНМ: Пратеникот Апасиев да не шири омраза и нетрпеливост кон новинарите

А1он
На навредите и етикетирањата од пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев кон новинарките на А1он реагира и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници.
Македонија

Апасиев: Левица се одлучи да блокира со амандмани за да се спречи усвојувањето на квинскишкиот анекс-договор со Бугарија

А1он
Апасиев не се откажува од амандманското блокирање за Деловникот и појасни дека блокадата е да се оневозможи одржување на онлајн седници за да се „прошверцува
Македонија

Смаиловиќ: Апасиев ме нарече муџахединка, а јас ги бришев коментарите што го навредуваат

А1он
Граѓанската активистка Мерсиха Смаиловиќ на Фејсбук соопшти детали од кривичната пријава за ширење омраза, која таа ја поднесе против пратеникот на Левица Димитар Апасиев. Апасиев
Видео Македонија

(ВИДЕО) Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Искра Манојлоска
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вели дека добива закани за него и неговото семејство, откако ги напишал фејсбук статусите за кои во моментов има отворен