posta

Култура

Перформансот „Драга Републико“ со премиера на 26 септември во зградата на Централната пошта

А1он
Перформансот „Драга Републико“ премиерно ќе биде изведен на 26 септември (недела) во 19.30 часот во зградата на Централната пошта во Скопје по што во 21.30
Економија

Синдикат на Македонска пошта: Да се преиспита одлуката за оглас за 31 вработување во Пошта на РСМ

А1он
Синдикатот на Македонска пошта денеска преку соопштение го повика генералниот директор на Пошта на РСМ да ја преиспита одлука за распишување јавен оглас за вработување
Македонија

Макрадули: Имаме потреба од 50-тина вработувања, но не планираме толку да реализираме

А1он
Мој, а и приоритет на Управниот одбор е да го подобриме технолошкиот процес во Пошта, кој има потреба од 50-тина нови вработувања, но не планираме
Македонија

Макрадули: До крајот на месецов ќе бидат достапни сите финансиски услуги на шалтерите на Пошта

А1он
Сите финансиски услуги ќе можат да се извршуваат на сите 300 шалтерите на Пошта низ целата држава до крајот на месецов, најави денеска генералниот директор
Македонија

Македонија е полна со „диви“ поштари и курири, граѓаните лани двојно повеќе се жалеле

А1он
Од почетокот на 2021 година до Агенцијата за пошти биле поднесени вкупно 30 претставки од корисниците на поштенските услуги, што според директорката на Агенцијата, Билјана
Македонија

Промовирана поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на ЕУРО2020

А1он
Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на Европско првенство во фудбал 2020 промовираше денеска АД Пошта на Северна Македонија. На промоцијата, која
Македонија

Макрадули: Со прогласување на Пошта за загрозен споменик го ставаме на виделина нашето европско наследство во опасност

А1он
Со прогласување на поштата на еден од седумте најзагрозени споменици во Европа, ние го ставаме на виделина нашето европско наследство во опасност, подигнуваме свесност и
Економија

Пошта ќе продава масло од кокос и парфеми преку интернет – претставена продавницата „Пошта шоп“

А1он
Од денес е активна www.postashop.mk – првата електронска продавница на А.Д. „Пошта на Северна Македонија“, соопштија од „Пошта на Северна Македонија”. Потрошувачите во моментов можат
Македонија

Обвинение за вработен во гостиварската пошта кој удрал пратка

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 55-годишно лице од село Долна Бањица за злоупотреба на службена положба и овластување во гостиварската поштенска служба. -Обвинетиот
Економија

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

А1он
АД „Пошта на Северна Македонија“ викендов ја воведува опцијата за е-трговија, односно можноста секој заинтересиран граѓанин да направи онлајн нарачка-подарок кој ќе се испорачува на