makedonska posta

Економија

Блокирано плаќањето сметки и исплатата на пензии во „Македонски пошти“

Кристијан Ландов
Поради пропаѓањето на „Еуростандард банка“, платниот промет во „Македонски пошти“ е блокиран, соопшти генералниот директор Ејуп Рустеми. Тоа значи дека не може да се наплаќаат
Македонија

Вработен во тетовска пошта си исплаќал пари за себе од сметка на пернзионер

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против В.С.(32) од  тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на службена положба и овластување и
Македонија

(ВИДЕО) Корева: Раководството ни врши притисок да потпишеме полномошно за синдикатот да ни ги повлече тужбите кон Пошта

Виктор Јованов
Притисокот кон вработените во АД „Македонска пошта“ не престанува. По убедувањата на раководството преку потпишување на вонсудски договори вработените да ги повлечат тужбите за неисплатениот