apasiev

Македонија

Апасиев: Велат дека јас сум личел на Че Гевара, но нашиот Талат е тој, кој од герила директно влезе во Собрание

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, на ироничен начин од собраниската говорница го образложи предлог-текстот за собранискиот спикер Џафери, кој го нарече „празен хвалоспев од празни
Македонија

Богоевски: Левица има над 30.000 евра во „Еуростандард“, на изборната сметка стои кодот на банката

А1он
Поранешниот пратеник во Собранието Павле Богоевски на својот профил на Фејсбук напиша дека партијата Левица има повеќе од 30.000 евра во пропаднатата банка „Еуростандард“, што,
Македонија

Апасиев: Околу „Еуростандард“ има подмолни игри, ќе предложиме антилихварско законодавство

А1он
Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев, на својот Фејсбук-профил напиша дека околу последните случувања со пропаѓањето на банката „Еуростандард“ има „подмолни игри“,
Македонија

Апасиев: Подготвуваме 101 тужба до Управниот суд, приговорите ни се со право одбиени зашто игравме дрндупки

А1он
Лидерот на Левица Димитар Апасиев вечерва на Фејсбук најави дека партијата ќе поднесе 101 тужба до Управниот суд за изборите. Според него, околу 2.000 приговори
Македонија

Апасиев обвини за изборен грабеж: Искрадени сме од Ново Село до Кисела Вода

А1он
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, обвинува за изборна кражба. Тој смета дека на неговата партија и се украдени по 30 – 40 гласови од едно
Македонија

Апасиев, и по пет години, не го менува ставот: Тимчо Муцунски е незаконски назначен за асистент докторанд по римско право

А1он
Димитар Апасиев, лидерот на Левицата и професор на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, и по пет години, останува на ставот дека Тимчо Муцунски, актуелен меѓународен
Видео Македонија

(ВИДЕО) Апасиев: Ако сакав да се шитнам, ќе ја прифатев понудата на Заев и ќе бев пратеник

Кристијан Ландов
Професорот и член на президиумот на Левица, Димитар Апасиев, демантира дека има договор со професорката Гордана Сиљановска-Давкова тој да биде дел од претседателскиот кабинетот доколку
Македонија

Апасиев: Генералниот секретаријат на Владата побарал МОН да го „чешла“ моето досие, ова и Грујо не го правеше

А1он
Генералниот секретаријат на Владата, побарал од Министерството за образование и наука да го „чешла“ моето досие за тоа како сум докторирал на УКИМ и како
Македонија

Апасиев: Рашковски лажел дека има два доктората

А1он
Димитар Апасиев од Левица преку неговиот Фејсбук профил го обвини генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски дека излажал оти поседува два докторати. „Драги Рашковски, кој