dimitar apasiev

Македонија

Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица

Орце Костов
Претседателски кандидат на Левица ќе биде професорката Билјана Ванковска, соопшти денес лидерот на Левица, Димитар Апасиев. – Денес е голем ден за нас како Левица
Македонија

Апасиев нема да оди на лидерска: Ден на жалост заради двојното убиство, не средба за датум за избори

А1он
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев најави дека нема да учествува на лидерска средба која е закажана за утре. „Утре треба да биде ден на жалост
Видео Македонија

(ВИДЕО) Апасиев: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица, ќе бидеме порадикални

Александар Тодески
Со сељаците треба сељачки, со силеџиите силеџиски, со дивјаците дивјачки. Нашето беше варварство, во споредба со нивното дивеење. Ниту една техника не е повредна од
Македонија

Кузеска: Мицкоски и Апасиев се против сите стратешки одлуки, против ЕУ и НАТО

А1он
Под заложништво на Левица, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се против сите стратешки одлуки на земјата, против ЕУ и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ не го поддржа и не
Македонија

СДСМ: Во заложништво на Апасиев, Мицкоски делува како анти-НАТО и анти-ЕУ политичар

А1он
Христијан Мицкоски, без идеја, предлог и решение, делува како анти-НАТО и анти-ЕУ политичар. Лицемерно Мицкоски, декларативно се залага за членство на државата во ЕУ, а
Македонија

СДСМ: Заложништвото на Мицкоски кон Апасиев создаде феномен на политичката сцена

А1он
Заложништвото на Христијан Мицкоски кон Димиар Апасиев создава феномен на политичката сцена. Секогаш кога Мицкоски нешто ќе најави се случува сосема спротивното велат од СДСМ.
Македонија

(ВИДЕО) Препукување Ковачевски-Апасиев: Премиерот му читаше што е параноја, пратеникот му цитираше антички филозоф

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање од пратеникот Димитар Апасиев му цитираше дефиниција од „Википедија“ за тоа што е паранонија. Апасиев пак му возврати со
Македонија

Ковачевски: Апасиев и Левица се реална закана за европската иднина, Мицкоски е нивен заложник

А1он
Европската иднина, европскиот правец на државата е пред сериозна закана, порача вечерва од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Гевгелија претседателот Димитар Ковачевски. „Еден
Македонија

Џафери ја врати иницијативата за референдум на Левица

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери ја одби иницијативата за свикување референдум на лидерот на Левица Димитар Апасиев. Во одговорот до Апасиев Џафери наведува дека барањето
Македонија

СДСМ: Мицкоски со Апасиев станаа едно, здружени против ЕУ

А1он
Христијан Мицкоски со своето анти ЕУ и анти НАТО дејствување остана сам и изолиран. Единствената поддршка што ја има е од неговиот партнер Димитар Апасиев