dimitar apasiev

Македонија

Апасиев ја донесе Арсовска пред антикорупционерите

А1он
До ДКСК пристигна пријава за нерегуларни трошења на кандидатката за градоначалник на Град Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска. Таа официјално е независен кандидат за
Македонија

Синдикатот на полицијата до Апасиев: Кога сме кај имунитетот, да ви дадеме бесплатна лекција по право

Претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев остро реагираше на објавата од пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, за полицаецот кој му вршел контрола
Македонија

Најчевска до Апасиев: Немој да се претставуваш како професор по право, ако не си го познаваш правото

Кристијан Ландов
„Немој да се претставуваш како професор по право, ако не си го познаваш правото“, ова е пораката која ја испрати професорката и доктор по правни
Македонија

Богоевски го обвини Апасиев дека ја злопотребува функцијата за да си ја реновира куќата, лидерот на „Левица“ вели дека таа е културно наследство

Како може Димитар Апасиев да бара да се реновира „Куќата на Аликарови“ во Велес, која е во сопственост на неговото семејство, праша поранешниот пратеник Павле
Македонија

„Левица“ нема да ги донира државните пари, ама ако ги донирала, немалo да каже

А1он
Левица преку допис се обрати до редакцијата на „А1он“, по објавениот напис дека лидерот на партијата Димитар Апасиев не кажува дали Левица ќе ги задржи
Македонија

ЗНМ го осуди Апасиев за навредите кон новинарите од „А1он“, ќе следи пријава до МВР

А1он
Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), ја осуди непримерната јавна комуникација со елементи на омраза на актуелниот пратеник и лидер на политичката партија „Левица“, Димитар
Македонија

„Сороспии“ и „курирци“ – Апасиев агресивен кон новинарите на „А1он“ откако беше запрашан дали ќе ги задржи буџетските пари

Мери Јордановска
„Сороспии“, „курирци“, „провладини новинари“ – со вакви навреди кон новинарите од редакцијата на „А1он“, во текот на целиот ден се обраќа лидерот на „Левица“, професорот
Македонија

Апасиев: Левица се одлучи да блокира со амандмани за да се спречи усвојувањето на квинскишкиот анекс-договор со Бугарија

А1он
Апасиев не се откажува од амандманското блокирање за Деловникот и појасни дека блокадата е да се оневозможи одржување на онлајн седници за да се „прошверцува
Македонија

Апасиев поднесе кривична пријава против Мерсиха Смаиловиќ

Пратеникот Димитар Апасиев поднесе кривична пријава против активистката Мерсиха Смаиловиќ и шест други лица. Пријавата се однесува на фејсбук коментарите на профилот на Смаиловиќ, во
Македонија

Апасиев: Педерски го сменивте името

Искра Манојлоска
Пратеникот Димитар Апасиев во својот денешен говор во Собранието, реплицирајќи му на Дамјан Манчевски, рече дека името на државата е сменето „педерски“. „Да ве вратам