Сиљановска во Бањица: Општествена интеграција на младите е од особено значење во земјата

Од:

Сите граѓани на Македонија имаат проблеми со сиромаштијата, корупцијата, непотизмот. Ги слушав денес и Турците и Албанците од Долна Бањица, односно Aşağı Banisa на турски и Banjicë e Poshtme на албански, посочи Сиљановска денеска во с. Бањица.

Нивните проблеми се слични со соседите Македонци, и со Србите, Бошњаците, Ромите, Власите,
Египјаните и другите. Со владеење на правото да ги решиме, појасни Сиљановска при средбата.

Сиљановска Давкова истакна дека граѓаните ги споделуваат истите проблеми како непочитување на Уставот и непочитување на законите кои треба да се исти за сите граѓани. Дури и додаде дека зачувувањето на турскиот идентитет е од витално значење, и општествена интеграција на младите е од особено значење во земјата.

Би можело да ве интересира

Во Португалија заразените и оние во изолација ќе може да гласаат на изборите на 30 јануари

А1он

Затворени гласачките места во Косово

А1он

Путин со порака од изолација пред изборите: Граѓаните да ја покажат својата љубов кон татковината

А1он

Власта предлага во Србија на 3 април да се одржат редовни избори за претседател, за градот Белград и вонредни парламентарни избори

А1он

Кандидати на ВМРО-ДПМНЕ: Две жени и четворица мажи можни кандидати за градоначалници во скопски општини

Кристијан Ландов

Експратеникот Стојкоски можен кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ