(ВИДЕО) Ахмети пее на цел глас: Прослава во кабинетот на Груби за роденденот на лидерот на ДУИ

Од:

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, прослави 65 – ти роденден.

Вицепремиерот Груби роденденот му го честита на Фејсбук, објавувајќи видео на кое се гледа Ахмети во канцеларијата на првиот вицепремиер Артан Груби и тоа распеан со жива музика.

До него стојат тројца музичари на тамбурчиња, еден гостин кој пее заедно со Ахмети и секако Груби во улогата на фотограф.

„Ретки се луѓето кои ја следат историјата и кои ја пишуваат историјата градејќи ја иднината. Го поздравуваме последниот преродбеник, на чело на нацијата, секогаш на вистинскиот пат! Али Ахмети со сè што е свето за албанството на неговите плеќи, денеска полни 65 години“, напиша Груби на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Ахмети – Пападопулу: Потребно е целосно почитување и спроведување на Преспанскиот договор од двете страни

Горан Наумовски

Претседателот на ДУИ го честита 24 мај – Денот на Св. Кирил и Методиј

Мицкоски до Ахмети: Наместо да завршиш како идеолог, во политичка пензија ќе одиш како обичен криминалец

Предраг Петровиќ

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која добил понуда од него

Орце Костов

Ахмети, кревај рачна со време, зад Мицкоски се бранителите од 2001 кои ве поразија во Арачиново – порача Ангелов

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“