torta

Македонија

(Видео) Џафери наполни 62 години – На тортата напишано „ Среќен роденден премиере“

Техничкиот премиер Талат Џафери прослави роденден. Наполни 62 години, а за роденденот доби изненадување и тоа на работното место. Семејството му донесе торта на која