amsterdam

Свет

(ВИДЕО) Протест на сексуалните работнички во Амстердам: Не можеме да заработиме доволно со скратено работно време

А1он
Новите правила за сексуалните работници стапија на сила на 1 април. Со нив се бара од сексуалните бизниси во Амстердам да ги затворат своите врати
Свет

ВИДЕО: Полицијата бркаше активисти на аеродромот во Амстердам, возеа велосипеди и блокираа авиони

А1он
Неколку стотини активисти за заштита на жвотната средина беа приведени денеска откако ја пробија оградата и се пробија во делот за приватни авиони на аердоромот
Свет

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он
Повеќе лица ја напуштија продавницата на Епл во центарот на Амстердам, каде вооружен напаѓач држи заложници, објави амстердамската полиција на Твитер, наведувајќи дека не дава
Регион

ВИДЕО: По смртта на јутјуберката, Бака Прасе остана без пари и чисти во Амстердам

А1он
Српскиот јутјубер познат како Бака Прасе, по самоубиството на јутјуберката за кое го обвинуваа, реши да го продаде своето Ферари и да купи стан во
Свет

ВИДЕО: Хаос во Амстердам поради новите мерки, полицијата со водени топови ги растера демонстрантите

А1он
Неколку илјади луѓе се собраа денеска во Амстердам на протест поради „локдаунот“ која е воведен за спречување на ширењето на коронавирусот. Ваквите собири се недозволени,
Свет

Амстердам и Ротердам воведоа задолжително носење заштитни маски

А1он
Холандските градови Амстердам и Ротердам воведоа задолжително носење заштитна маска на најпосетените места, со цел да се ограничи ширењето на новиот коронавирус. Владиниот тим надлежен
Спорт

Ангеловски: Ривалите неатрактивни, но квалитетни, наша цел – прво место

А1он
Неатрактивни, но квалитетни ривали е првичниот коментар на селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски по ждрепката на групите за новото издание на Лигата
Магазин

Џиновски гради пловеа по каналите во Амстердам за Денот на жената

А1он
Џиновски гради пловеа по каналите во Амстердам за Меѓународниот ден на жената. A flock of boobs just hanging out. #JustBoobs #HappyWomensDay2019 #InternationalWomansDay #72andsunny pic.twitter.com/vPSg2Lg10f —