specijalci

Македонија

Заедничка обука на специјалните сили на Македонија, САД и на Грција

А1он
Силите за специјални операции на Македонија, САД и домаќинот Грција, од вторникот започнаа заедничка обука за падобранство и скокови од воздухоплови во областа Атика и
Македонија

ВИДЕО: Спасовски ги посети кандидатите за припадници на Единицата за специјални задачи

А1он
Министерот Оливер Спасовски и дел од раководството на МВР денеска го посетија ЗРЦ „Пониква“- Кочани, каде што полициските службеници што беа селектирани и во моментов