specijalci

Македонија

Голема полициска акција во моментов во Скопје, уапсени се десетина лица

Орце Костов
Голема полициска акција во моментов се одвива на подрачјето на Скопје. Од МВР за „А1он“ потврдија дека се вршат претреси на неколку локации, со кои
Свет

(ВИДЕО) Специјалци упаднаа во училиште во Хамбург, се трага по вооружени ученици

А1он
Вистинската драма се одвива во Хамбург, каде во едно училиште се евакуирани учениците и персоналот по дојава дека во зградата има вооружени луѓе. Amok-Alarm in
Регион

Косовската полиција врши претреси во северниот дел на Косовска Митровица, Звечан и Зубин Поток

А1он
Косовската полиција врши претреси во северниот дел на Косовска Митровица, Звечан и Зубин Поток. Полицијата е пред станбената зграда во која е сместен и ресторанот
Регион

Косовските специјалци насилно влегоа во просториите на фабриката за алат „Лола“

А1он
Припадници на Специјалната единица на косовската полиција насилно влегле во просториите на фабриката за алат „Лола“ во Зубин Поток и во тек е претрес на
Македонија

(ВИДЕО) Полициските специјалци уапсија бегалец од „Идризово“, осуден за убиство на 12 години затвор

А1он
МВР извести дека денеска околу 8.10 часот полициски службеници го уапсија С.А. (34) од Арачиново, кој избегал од затворот „Идризово“, а е осуден на затворска
Македонија

Заедничка обука на силите за специјални операции на Македонија и Грција

А1он
Операции на копно и во вода, борбено пливање и нуркање биле вклучени во заедничката обука на силите за специјални операции на Северна Македонија и Грција,
Регион

Косовска полиција: Полициските службеници ја известиле базата дека забележале маскирани и вооружени лица

А1он
Според полициското соопштение на косовската полиција, тројца полициски службеници кои биле на должност и ја известиле базата дека забележале вооружени и маскирани лица. Откако дополнителните
Регион

Српските специјалци уапсија косовски колеги на територијата на централна Србија

А1он
Припадниците на специјалните единици на српската полиција денеска уапсија тројца косовски специјалци вооружени до „заби“ на територијата на централна Србија. За оваа акција итно бил
Регион

Околу 500 турски специјалци пристигнаа во касарната „Султан Мурат“ во Косово

А1он
Околу 500 турски припадници на механизираната пешадиска бригада на НАТО почнаа да пристигнуваат во Косово, соопшти денеска Алијансата. Се наведува дека тие првично ќе бидат
Свет

Русија регрутира поранешни специјалци на авганистанската армија за борба во Украина

А1он
Руската армија за борби во Украина регрутира припадници на специјалните единици на авганистанската армија кои побегнаа во Иран по хаотичното повлекување на САД од Авганистан