begalec

Македонија

Уапсен е бегалец од „Идризово“ осуден на 15 години затвор

А1он
Скопската полиција ноќеска го уапси Е.Л.(32) од Скопје. Тој бил осуден на казна затвор од 15 години за сторени кривични дела кражба, кражба на возило
Македонија

(ВИДЕО) Полициските специјалци уапсија бегалец од „Идризово“, осуден за убиство на 12 години затвор

А1он
МВР извести дека денеска околу 8.10 часот полициски службеници го уапсија С.А. (34) од Арачиново, кој избегал од затворот „Идризово“, а е осуден на затворска
Регион

Мафијаш и долгогодишен бегалец е уапсен на Крф откако се сликал на прослава

А1он
Долгогодишниот бегалец од Италија, Винченцо Ла Порта, бил предаден од страста кон овогодинешниот фудбалски шампион од Неапол, а e уапсен додека се возел на скутер
Македонија

Приведен бегалец од затвор, осуден на шест ипол години

А1он
Денеска (01.07.2023) полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка во центарот на Скопје го приведоа С.А.(31) од Скопје, кој бил баран со потерница по