МВР уапси бегалец баран од Интерпол

Од:

МВР извести дека вчера во 18 часот на граничниот премин „Долно Блаце“ при извршена пасошка контрола на С.С.(58) од Косово констатирано било дека е евидентиран во оперативна евиденција со мерка „апси“ по барање од Интерпол.

По извршени проверки утврдено било дека тој бил предмет на меѓународна потрага од УНMИК Косово.

С.С. е предаден на полициски службеници од соседниот граничен премин „Хани Елезит“ (Косово).

Би можело да ве интересира

Албански државјанин уапсен во Македонија, го барал Интерпол Париз

Интерпол активираше жолта потерница за Данка Илиќ

Катерина Ѓуровски

Уапсен е бегалец од „Идризово“ осуден на 15 години затвор

Горан Наумовски

Косовец уапсен во Македонија: Интерпол го барал за убиство во Еквадор

(ВИДЕО) Палевски бил уапсен додека се движел пешки по автопат, а најмил такси за да лажира дека оди за Истанбул

Орце Костов

(ВИДЕО) Не се чекаат 48 часа за потрага: Како тече постапката за пријавување исчезнати малолетници во Македонија?

Александар Тодески