Албански државјанин уапсен во Македонија, го барал Интерпол Париз

Од:

Албански државјанин е уапсен во Македонија на граничниот премин Блаце. При преглед на неговите документи граничните полицајци увиделе дека неговото име се наоѓа на потерница од Интерпол Париз со мерка апси.

„ На 16.05.2024 во 21.55 часот на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода Д.М.(26) од Република Албанија, затоа што по извршени проверки било констатирано дека во оперативната евиденција е со мерка апси по барање на Интерпол – Париз, Франција. “ велат од МВР.

Лицето било спроведено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

 

Би можело да ве интересира

Им ја запалил влезната врата, кога излегол сопственикот го испрскал со спреј – уапсен 23 годишник во Валандово

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен 73-годишен маж од Крушево – дома му нашле дрога, оружје и пари

Интерпол активираше жолта потерница за Данка Илиќ

Катерина Ѓуровски

Се преврте камион на патот Скопје – Блаце

А1он

МВР уапси бегалец баран од Интерпол

Денеска се одбележуваат 16 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

А1он