Крадец од Скопје е уапсен на улица во Велес

Од:

Денеска (07.12.2022) во 12 часот на ул.„Димко Најдов“ во Велес, полициски службеници од ОСкопје го лишиле од слобода Џ.Н.(30) од Велес.

Тој бил осуден на казна затвор од една година и два месецa за сторени кривични дела по член 236 од Кривичниот законик, за „тешка кражба“.

За него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Велес за доиздржување казна од речиси 12 месеци.

Уапсениот ќе биде предадено на надлежната казнено – поправна установа за доиздржување на казната.

Би можело да ве интересира

Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

Маж од Неготино се закануваше, па се соблече пред вработена во Центар за социјални работи

Горан Наумовски

Српската полиција уапси маж кој се закани дека ќе убие свештеници со експлозив

70-годишен маж допирал малолетничка по телото

Маж се однесуваше агресивно во Соборниот храм, па заврши во станица

Горан Наумовски

Во Карпош уапсен бегалец од „Идризово“

Горан Наумовски