poternica

Македонија

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведено лице барано со потерница за издржување 12-годишна затворска казна. „Денеска ( 21.10.2021) во 16:30 часот од
Македонија

Приведено лице во Синѓелиќ барано по централна потерница

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведено лице кое било барано со потерница. „Денеска (11.10.2021) во 14.30 часот полициски службеници од Оперативен тим
Македонија

Приведен криминалец кој се барал со потерница

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера бил приведен четириесетишестгодишен маж кој се барал со потерница. „На 08.09.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската
Македонија

Во Гази баба приведен криминалец баран со потерница

А1он
Триесетгодишник баран со потерница за издржување затворска казна, бил приведен денеска во Гази Баба, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (03.09.2021) во 15:40 часот
Македонија

Приведен осуден убиец од скопско, ќе лежи 20 години затвор

А1он
Полиција вечерва околу 19 часот го лиши од слобода А.А.(37) од село Мојанци, Скопско. Како што соопшти МВР, за А.А. била распишана потерница на Основен
Македонија

На Ќафасан уапсен македонски државјанин баран со меѓународна потерница

А1он
Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско – македонската граница кај Струга. -Граничната полиција,