Уапсен е бегалец од „Идризово“ осуден на 15 години затвор

Од:

Скопската полиција ноќеска го уапси Е.Л.(32) од Скопје. Тој бил осуден на казна затвор од 15 години за сторени кривични дела кражба, кражба на возило и за незаконско поседување на дрога, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа затвор „Идризово“ поради бегство од затворот. При апсењето кај него биле пронајдени и одземени марихуана и бела материја.

Уапсениот е спроведен во казнено – поправната установа затвор „Идризово“ за доиздржување на четири години и два месеци од казната.

Би можело да ве интересира

Инцидент во „Идризово“: Затвореник истепал затворски чувар

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

Осуденик од затворот во Идризово ноќеска починал на Комплекс клиники „Мајка Тереза“

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

ОЈО: Извршен е увид, се испитуваат причините за опожарување на службениот автомобил на директорот на „Идризово“