levski

Македонија

Бугаринот избоден во Скопје: Им благодарам на лекарите што ми го спасија животот

А1он
29-годишниот Драгомир, навивачот на Левски кој беше избоден со нож во Чаир во изјава за бугарските медиуми вели дека им е благодарен на лекарите од
Македонија

Мајката на 29-годишниот прободен навивач од Бугарија раскажа што се случило – „Ѓаволчето е живо, можеше и полошо“

А1он
29-годишниот Драгомир е момчето кое беше повредено, прободено со нож, при инцидент меѓу навивачите на Левски и лица од Скопје. Тој е на одделението за
Македонија

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и спроведување на правдата за случајот со повредениот навивач на Левски

А1он
Министерството за надворешни работи на Бугарија вечерва соопшти дека остро ги осудува инцидентите од 27 јули 2023 година во Скопје, во кои беа повредени бугарски
Македонија

МНР: Ги осудуваме вчерашните инциденти пред, за време и по натпреварот Шкупи – Левски

А1он
Министерството за надворешни работи (МНР) ги осудува вчерашните инциденти во Скопје, пред, за време и по натпреварот Шкупи – Левски. Насилството, како што наведува, е
Македонија

Собрани 2.555 евра за казни: Судот во Скопје пушти на слобода 12 навивачи на Левски

Орце Костов
Судот во Скопје пушти на слобода 12 бугарски навивачи на ФК Левски кои беа приведени по мечот со Шкупи во Скопје. „Во судот во скопје
Македонија

Спасовски: Бугарските навивачи провоцирале во Чаир

Анита Петровска Рајковиќ
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информира дека за време на мечот со „Левски“ немало инциденти, но пред почетокот на натпреварот една група навивачи од
Македонија

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он
Пријател на избодениот 29-годишен Бугарин во Скопје, Петар Бозов за бугарската телевизија НОВА зборуваше за инцидентите пред мечот Шкупи – Левски во Скопје. Петар Бозов