bugarski navivaci

Регион

(ВИДЕО) Хаос на софиските улици: Навивачи предизвикаа „војна“ со полицијата, неколкумина се повредени

А1он
Неколку лица се повредени во судирите меѓу навивачите и бугарската полиција во Софија пред квалификацискиот натпревар од групата Г за ЕП 2024 меѓу Бугарија и
Македонија

Приведени четири лица поради нападот врз навивачите на Левски во Чаир, поднесена кривична пријава

А1он
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје лишија од слобода четири лица поради насилство извршено врз навивачи на бугарскиот фудбалски клуб Левски
Македонија

Спасовски: Бугарските навивачи провоцирале во Чаир

Анита Петровска Рајковиќ
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски информира дека за време на мечот со „Левски“ немало инциденти, но пред почетокот на натпреварот една група навивачи од