skupi

Спорт

Комплетирани осминафиналистите во Македонскиот фудбалски куп

А1он
Екипите на Шкендија, Шкупи и Борец се последните патници во осминафиналето на Македонскиот фудбалски куп. Во преостанатите три шеснаесетфинални пресметки, актуелниот шампион Шкендија попладнево триумфираше
Спорт

Седлоски e нов тренер на Шкупи

А1он
Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Гоце Седлоски е назначен денеска за нов тренер на Шкупи, соопшти попладнево скопскиот прволигаш. – По неколкудневни разговори, постигнат е договор
Спорт

Шкупи го демолираше Кратово со 37-0, рекордна победа во македонскиот футсал

А1он
Актуелниот шампион Шкупи денеска испиша историја забележувајќи го највисокиот триумф во македонскиот клупски футсал со првенствената победа од 37:0 над екипата на Кратово. Најефикасен на
Македонија

Владата формира работна група: Лазовски, Угриновска и Азири ќе проценуваат за дивеењето во МНТ

А1он
Владата на Република Северна Македонија донесе одлука да се формира работна група составена од заменик министерот за култура Владимир Лазовски, државниот секретар во министерството за
Култура

Претставата „Карневалите на Корча“ го отвора фестивалот „Скупи“

А1он
Претставата „Карневалите на Корча“ на Националниот театар на Косово од Приштина вечер во Театар Комедија ќе го отвори 13. Меѓународен театарски фестивал „Скупи“, кој до
Култура

СДСМ: Поради криминални шеми на ВМРО-ДПМНЕ Скупи беше под закана од уништување

А1он
СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Крстe Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголем варварски чин во културата од криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога