skupi

Македонија

Владата формира работна група: Лазовски, Угриновска и Азири ќе проценуваат за дивеењето во МНТ

А1он
Владата на Република Северна Македонија донесе одлука да се формира работна група составена од заменик министерот за култура Владимир Лазовски, државниот секретар во министерството за
Култура

Претставата „Карневалите на Корча“ го отвора фестивалот „Скупи“

А1он
Претставата „Карневалите на Корча“ на Националниот театар на Косово од Приштина вечер во Театар Комедија ќе го отвори 13. Меѓународен театарски фестивал „Скупи“, кој до
Култура

СДСМ: Поради криминални шеми на ВМРО-ДПМНЕ Скупи беше под закана од уништување

А1он
СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Крстe Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголем варварски чин во културата од криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога
Култура

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Не го чепкајте Скупи старо 20 века преку Годишната програма, ќе одговарате!

А1он
„Овде сме да порачаме Канческа Милевска веднаш да се откаже од уништувањето на грандиозниот објект Скупи, чиишто остатоци се стари 20 века! Предупредуваме дека намерата