Bregalnica

Македонија

Во реката Брегалница е пронајдено тело на маж по кого се трагаше

А1он
МВР извести дека вчера во 18.13 часот во виничкото село Истибања, кај место викано „Шилковица“, во канал за наводнување од река Брегалница, било пронајдено безживотното
Спорт

Маневски премина од „Брегалница“ во „Шкендија“

А1он
Актуелниот македонски фудбалски шампион „Шкендија“ ги засили своите редови за пролетниот дел од сезоната со досегашниот играч на штипска „Брегалница“, Михаил Маневски. Прволигашот од Штип
Македонија

Намален водостојот на Брегалница, нема опасност од поплави во штипскиот регион

А1он
Во штипскиот регион нема опасност од поплави. Во текот на ноќта е намален водостојот на реката Брегалница. Околу два метра и 30 сантимерти беше водостојот,
Македонија

Компанијата Млечна Индустрија ги отфрла обвинувањата за наводно труење на риби во река Брегалница во Делчево

А1он
Компанијата Млечна Индустрија ги отфрла обвинувањата за наводно труење на риби во река Брегалница во Делчево, откако на социјалните мрежи компанијата е обвинета за наводно
Македонија

Се чекаат резултатите од земените мостри од Брегалница по истекувањето на хемикалијата

А1он
Извршен е инспекциски надзор од Државниот инспекторат за животна средина во врска со загадувањето на реката Брегалница. „За понатамошно делување и преземање на поригорозни мерки
Македонија

Анализите ќе покажат колкава ќе биде казната за фирмата која е виновна за хаваријата во реката Брегалница

А1он
Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со заменик министерот за локална самоуправа и просторно планирање, Јани Макрадули беа на увид по течението на река
Uncategorized

Откриен изворот на загадување во реката Брегалница

А1он
Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски објави на социјалните мрежи дека е откриен сторителот на еколошкиот инцидент во реката Брегалница, што се случи попладнево. Тој
Македонија

Земени мостри од местото каде се испуштаат хемикалиите во реката Брегалница

А1он
Екипата на крим техника од Полициската станица-Штип и членовите на Здружението на спортски риболовци „Брегалница“- Штип попладнево земаа мостри од водата на реката Брегалница, која