Во реката Брегалница е пронајдено тело на маж по кого се трагаше

Од:

МВР извести дека вчера во 18.13 часот во виничкото село Истибања, кај место викано „Шилковица“, во канал за наводнување од река Брегалница, било пронајдено безживотното тело на Ј.Ѓ.(27) од виничко, за кого претходната вечер било пријавено дека се оддалечил од домот.

Телото било извлечено од страна на Територијалната противпожарна единица Виница, а лекар од Итната медицинска помош Виница констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде предадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Маневски премина од „Брегалница“ во „Шкендија“

А1он

Намален водостојот на Брегалница, нема опасност од поплави во штипскиот регион

ПМФЛ: Шкупи пресилен за Брегалница

А1он

Компанијата Млечна Индустрија ги отфрла обвинувањата за наводно труење на риби во река Брегалница во Делчево

Ана Ололовска

Се чекаат резултатите од земените мостри од Брегалница по истекувањето на хемикалијата

А1он

Анализите ќе покажат колкава ќе биде казната за фирмата која е виновна за хаваријата во реката Брегалница

Ана Ололовска