shkupi

Спорт

Шкендија и Шкупи ги дознаа можните противници во следното коло од Конференциската лига

А1он
Македонскиот фудбалски првак Шкендија и вицешампионот Шкупи на денешната жрепка во седиштето на УЕФА во Нион ги дознаа потенцијалните ривали за третото коло од Конференциската
Спорт

Шкупи се засили со повремениот репрезентативец Кире Маркоски

А1он
Македонскиот вицешампион Шкупи ги засили своите редови за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига и претстојниот настап во УЕФА Конференциската лига со повремениот репрезентативец
Спорт

Tандем Сенегалци го засили Шкупи

А1он
Скопје, 29 јануари 2021 (МИА) – Повремениот сенегалски репрезентативец Алберт Боугазели и неговиот сонародник Фаустин Сенгхор се најновите засилувања за пролетниот дел на сезоната во
Спорт

Ренова и Шкендија се пласираа во второто квалификациско коло на Лига Европа, Шкупи го заврши европскиот настап

А1он
Две од трите македонски екипи кои учествуваат во годинешната Лига Европа изборија пласман во второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ренова забележа победа на