fk skupi

Спорт

Шкупи и Шкендија нема да го доиграат натпреварот, одлуки ќе носи ФФМ

А1он
Мечот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Шкендија е дефинитивно прекинат и нема да продолжи. Вистинска „војна“ се случи денеска на стадионот Чаир откако
Спорт

(ВИДЕО) Хаос на Чаир: Тепачка, навивачи на терен, во прекин дербито Шкупи-Шкендија

А1он
Натпреварот од Купот на Македонија меѓу Шкупи и Шкендија е во прекин откако навивачи влетаа на терен да се пресметаат со фудбалерите на Шкендија. Напаѓачот
Спорт

Шкупи на еден чекор до историски успех: Убедлив триумф против Балкани ќе осигура групна фаза во КЛ

А1он
Македонскиот првак Шкупи вечерва (21 часот) на арената „Тодор Проески“ го пречекува косовскиот тим Балкани во првиот натпревар од плејофот за пласман во групната фаза
Спорт

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

А1он
Капитенот на македонската репрезентација Стефан Ристовски изјави дека не ни замислувал некогаш во кариерата да гостува во Скопје на арената „Тодор Проески“, каде порасна како
Спорт

„Шкупи штеди“: Фудбалерите наместо во хотел „дремнале“ во „Мекдоналдс“ на враќање од Гибралтар

А1он
Македонскиот првак Шкупи утревечер ќе игра против Динамо Загреб во второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, а во пресрет на мечот хрватските медиуми објавија
Спорт

Познати евентуалните ривали на Шкупи во ЛШ, доколку го елиминира Динамо Загреб

А1он
Македонскиот првак Шкупи во второто коло од квалификациите за ЛШ ќе игра против хрватскиот шампион Динамо Загреб, а доколку успее да го елиминира гарнтирано ќе
Спорт

Шкупи договори пријателски натпревар со Бешикташ

А1он
Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Шкупи, идниот месец, ќе одигра пријателски натпревар против турскиот гигант Бешикташ на гостински терен. Шкупи гостувањето во