navivaci

Македонија

ВИДЕО: Нова снимка од дивеењето на бугарските навивачи

А1он
Нова снимка од Градскиот стадион пред натправарот Шкупи Левски Софија во Скопје, покажува дека бугарските навивачи биле насилни кон полицијата. Тие фрлаат со метални шипки,
Македонија

Османи: Да не се ставаат односите меѓу навивачите во корелација со односите меѓу државите

А1он
Најважно е да не се ставаат односите меѓу навивачите во корелација со односите меѓу државите или било кои етнички групи или народи, бидејќи тоа е
Македонија

Бугарското МНР бара ефикасна истрага и спроведување на правдата за случајот со повредениот навивач на Левски

А1он
Министерството за надворешни работи на Бугарија вечерва соопшти дека остро ги осудува инцидентите од 27 јули 2023 година во Скопје, во кои беа повредени бугарски
Македонија

Собрани 2.555 евра за казни: Судот во Скопје пушти на слобода 12 навивачи на Левски

Орце Костов
Судот во Скопје пушти на слобода 12 бугарски навивачи на ФК Левски кои беа приведени по мечот со Шкупи во Скопје. „Во судот во скопје
Свет

Навивачите се степаа во Бразил, со пивско шише ранија девојка, од повредата таа почина

А1он
Дваесет и тригодишна Бразилка почина во болница во Сао Паоло, откако пред два дена беше тешко повредена во судир меѓу навивачите на Палмеирас и Фламенго.
Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Партизан и Војводина и српската жандармерија

А1он
Во Нови Сад вечерва дојде до жестока пресметка меѓу навивачите на Војводина и Партизан, а на социјалните мрежи се појавија повеќе снимки од хулиганската тепачка.
Магазин

ВИДЕО: Навивачите го нападнаа како зомби ресторанот каде вечераше Меси-едвај се извлече

А1он
Додека Лионел Меси е исвиркуван од навивачите во Париз, во овој период тој е божество во Аргентина. Фановите го обожаваа и пред да го освои
Спорт

Швајцарија забрани гостински навивачи на фудбалските стадиони

А1он
Швајцарската фудбалска лига (СФЛ) објави денеска дека планира да забрани присуство на гостински навивачи на стадионите по серијата натпревари, кои ги одбележаа насилно однесување на