mzt skopje

Спорт

Војдан Стојановски уште две сезони во дресот на МЗТ Скопје Аеродром

А1он
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски потпиша нов договор со МЗТ Скопје Аеродром. Тој и во наредните две сезони ќе го носи дресот на актуелниот македонски
Спорт

Првата машка кошаркарска лига продолжува утре со четири натпревари

А1он
Четири натпревари од единаесеттото коло од Првата машка кошаркарска лига ќе се одиграат викендов. Поради обврските во АБА 2 лигата, екипите на МЗТ Скопје Аеродром