mzt skopje

Спорт

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја отвори новата сезона во регионалната АБА 2 лига, откако триумфираше вечерва во воведното коло на турнирот
Спорт

МЗТ Скопје ќе ја бојкотираа репрезентацијата, побара солидарност од сите прволигаши

А1он
Кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром во иднина нема да настапуваат за македонската репрезентација, соопшти денеска актуелниот шампион како одговор на одбивањето на Кошаркарската федерација да
Спорт

Општина Аеродром домаќин на Меѓународниот кошаркарски турнир „Драган Василов – Цевка“

А1он
На иницијатива на Општина Аеродром, претстојниот викенд во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одржи Меморијален кошаркарски турнир „Драган Василов – Цевка“. На турнирот кој се
Спорт

МЗТ Скопје без репрезентативците на турнир во Лесковац

А1он
Тимот на МЗТ Скопје Аеродром претстојниот викенд ќе учествува на меѓународен кошаркарски турнир во Лесковац, Србија. „Сино-белите“ на овој турнир ќе настапат со комбиниран состав
Македонија

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов
Речиси цела трибина навивачи има во салата „Јане Сандански“, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во затворени сали. Присутните на мечот меѓу
Спорт

Синот на Петар Наумовски по стапките на татко му, потпиша за МЗТ Скопје

А1он
Шампионот МЗТ Скопје Аеродром потпиша денеска договор со талентираниот Михаил Наумовски, син на еден од најдобрите македонски кошаркари на сите времиња Петар Наумовски. Седумнаесетгодишниот Михаил