Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Од:

Речиси цела трибина навивачи има во салата „Јане Сандански“, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во затворени сали. Присутните на мечот меѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел од Кавадарци, се во салата од почеток на натпреварот. Интервенираше и полицијата.

Непознато е кој дозволи навивачитe да влезат на трибините, а натпреварот беше прекинат. Ова следува откако полицијата се обидуваше да воспостави ред и да ги спроведе протоколите, односно со опомени да ги извади навивачи надвор. Но, безуспешно. Нема информација дали се изречени и казни.

Ова е првиот натпревар од финалната серија во првата македонска кошаркарска лига. МЗТ е домаќин на натпреварот, а сопственик на клубот е Општина Аеродром.

Би можело да ве интересира

Експлозија во Требиње: Во близина на болница експлодира бомба со тајмер

Горан Наумовски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец уби бремена жена во САД која сакаше да и побегне на полицијата со автомобил

Грците се лутат на Хрватите и бараат од УЕФА: Избркајте ги нацистите

Предраг Петровиќ

Четворица тешко повредени навивачи се во грчки затвор, АЕК не сака да објави снимки од стадионот

Помеѓу 98 уапсени се бара убиецот на грчкиот навивач: Михалис е тепан се додека не искрвавил до смрт

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Тинејџери украдоа „тојота“, па повредија полицаец на велосипед