Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Од:

Речиси цела трибина навивачи има во салата „Јане Сандански“, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во затворени сали. Присутните на мечот меѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел од Кавадарци, се во салата од почеток на натпреварот. Интервенираше и полицијата.

Непознато е кој дозволи навивачитe да влезат на трибините, а натпреварот беше прекинат. Ова следува откако полицијата се обидуваше да воспостави ред и да ги спроведе протоколите, односно со опомени да ги извади навивачи надвор. Но, безуспешно. Нема информација дали се изречени и казни.

Ова е првиот натпревар од финалната серија во првата македонска кошаркарска лига. МЗТ е домаќин на натпреварот, а сопственик на клубот е Општина Аеродром.

Би можело да ве интересира

Во Белимбегово отворена нова полициска канцеларија

Жарко Настоски

Една победа го дели МЗТ Скопје од осмата титула

Жарко Настоски

Данска не попушта пред УЕФА, нема да дозволи руски навивачи во земјата

Жарко Настоски

Сите српски полицајци мора да се вакцинираат против Ковид-19

Жарко Настоски

16 навивачи на Шкендија добија кривични пријави за инцидентот против Шкупи во Тетово

Жарко Настоски

Тетовската полиција со уметнички проект ги убедува средношколците да не се пцујат меѓу себе

Жарко Настоски