Прво го истепале, а потоа го натерале да му препише стан на еден од грабнувачите

Од:

МВР информира дека вчера во 11.45 часот во СВР Скопје, Џ.Б.(46) пријавил дека околу седум часот, на раскрсница од улиците „Никола Карев“ со „Македонско-косовска бригада“ неколку лица од кои еден од нив го познавал, со закана го однеле во куќа на Бит Пазар, по што физички го нападнале, а потоа го натерале на нотар да потпише договор за да препише негов стан на едно од лицата.

Според пријавеното, причина биле нерасчистени должничко-доверителски односи.

Би можело да ве интересира

Четворица мажи грабнале познаник за наводен паричен долг, му се заканувале со оружје

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов

Обвинителството бара да продолжи мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски

Орце Костов

(ВИДЕО) Вкупно осум години затвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски: Го грабнале за да му наплатат за украдена дрога

Орце Костов

Девојка од Скопје лажела дека била грабната