kuce zlostavuvanje

Македонија

Тетовски пожарникари: Кучето се исплашило, сакало да скока, во смисла да се спаси

А1он
Тетовската пожарникарска едниница информира дека вчера по повик на инвеститор на повеќекатница во градот интервенирале со цел да извадат бездомно куче, но тоа се уплашило
Македонија

Го врзале и го оставиле без храна и вода – „Лајка“ сподели ужасна приказна на напуштено куче

А1он
Сакаме да споделиме една свирепа и страшна приказна за животот на едно куче, а воедно и реалноста за сопственичките кучиња како завршуваат кога своите сопственици
Македонија

(ВИДЕО) Постар маж во Велес со стап брутално го претепа своето куче

Орце Костов
Постар маж од Велес е снимен како со голем стап брутално го тепа своето куче, а видеото ги разбесне велешани и активистите кои се борат
Македонија

Вознемирувачки слики од Демир Капија: Обесено мало куче

А1он
Здружението за зашита и помош на бездомни животни „Шепасти ентузијасти“ објави вознемирувачи фотографии од обесено мало куче. Според објавата, се работи за фотографија направена на
Регион

Во Сараево уапсен маж под сомнение дека силувал куче

А1он
Полицијата во Сараево уапсила 37 годишен маж поради сомневање дека извршил кривичното дело – мачење и убивање на животни. Потрагата по мажот следела откако здружението