jp lajka

Македонија

Анима Мунди: Лајка е последната алка во синџирот, a единствената која испорачува резултати

А1он
Повод случката на напад на куче со сопственик од бездомни кучиња, изолиран но крајно непријатен случај, се јавија претставници од најголемите партии за меѓусебно да
Македонија

ЈП Лајка: Свесни сме за проблемот со кој се соочуваат граѓаните, службите постапуваат на сите градски локации

А1он
Јавното претпријатие Лајка кое е основано за хуман третман на бездомни кучиња испрати допис со став на текстот објавен на А1он со наслов „Хаос во
Македонија

Лајка е во милионски долгови трупани од раководството на Шилегов и СДСМ реагираат од Град Скопје

А1он
Советниците на СДСМ кои се дел од Советот на Градот Скопје кои се добро информирани за извештаите и одлуките кои се гласаат на Советот на
Македонија

СДСМ: Неодговорност на Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ и лошо менаџирање со Лајка, вработените со месеци немаат земено плата

А1он
Неодговорноста и лошото менаџирање со јавните претпријатија на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска во Скопје, во изминатите неколку месеци, излегоа на виделина. Додека Арсовска
Македонија

Кирков: Шилегов го одобрува мобингот на Тина Петрушевска во ЈП Лајка

А1он
Тина Петрушевска директор на ЈП Лајка, поставена од Петре Шилегов ја злоупотребува позицијата и се изживува со вработените во ЈП Лајка и им врши мобинг.
Македонија

ВИДЕО: „Лајка“ извлече четири кучиња заробени во напуштен автомобил

Искра Манојлоска
Четири вознемирени кучиња во скопската населба Аеродром вечерва беа извлечени од хаварисан автомобил во кој биле затворени. Јавното претпријатие за згрижување бездомни кучиња „Лајка“  објави
Македонија

Кучето за кое „Лајка“ бараше 250 евра, вратено кај сопствениците

Искра Манојлоска
Кучето Пабло кое исплашено од петардите на новогодишната ноќ избега од сопствениците и беше заловено од Јавното претпријатие за бездомни животни „Лајка“, е вратено кај