kuce

Македонија

Кумановец го пуштил кучето да искаса сограѓанка, ќе одговара за предизвикување општа опасност

А1он
24-годишен жител на Куманово доби кривична пријава поради тоа што го пуштил кучето да нападне негова сограѓанка, соопшти полицијата. Жената, чија возраст не се открива,
Магазин

ВИДЕО: Стафорд половина час го спасуваше најдобриот пријател кој падна во базен

А1он
Куче од расата померанец не се движеше претпазливо и ми се случи незгода – кучето падна во базен и очајно се обидуваше да излезе. Сопствениците
Македонија

Млад прилепчанец си го вдомил кучето кое влетало под тркалата на неговиот автомобил

Искра Манојлоска
„Кучето кое избезумено бегаше од друго куче, влета под тркалата на колата на младото момче. Го слушнав крикот на болката. Притрчав… И тој застана, во
Македонија

Скопјанка тврди дека таа и нејзиното куче биле нападнати од непознати лица, бара сведоци на настанот

А1он
По инцидентот што се случи во скопската населба Карпош, кога скопјанец физички нападна 25-годишна девојка и ја пријави во полиција со тврдење дека нејзиното куче
Македонија

Куче-миленик каснало скопјанец, тој сакал да ја тепа младата сопственичка на песот

А1он
Инцидент се случил вчера во скопската населба Карпош, откако куче-миленик кое било во прошетка со неговата сопственичка, каснало 57-годишен човек, по што тој сакал физички
Регион

ВИДЕО: Србија во шок по смртта на четиригодишно дете кое го растргнаа ротвајлери

А1он
Српската јавност е во шок по трагичниот настан што се случи во градот Сента, на северот на земјата, каде две домашни кучиња смртно искасаа четиригодишно
Македонија

Едномесечна голгота за да си го земат своето куче, ЈП „Лајка“ им бара да платат над 250 евра

Мери Јордановска
Повеќе од 250 евра достигна долгот на семејството Филипоски од Скопје, откако Јавното претпријатие за третман на бездомни животни „Лајка“  на првиот ден од Новата
Македонија

ВИДЕО: Пожарникари во Велес спасија мало куче фрлено во дупка со подземни канали

А1он
Велешкото здружение за заштита на животните „Гласот на животните“ на „Фејсбук“ објави видео и фотографии од мало, двомесечно куче како цвили и бара помош, откако