kuce

Свет

(ВИДЕО) Кучето на претседателката на Молдавија го касна австрискиот претседател Ван дер Белен

А1он
Дипломатскиот инцидент се случи во Кишињев за време на посетата на австрискиот претседател Александар Ван дер Белен. Кучето на претседателката на Молдавија, Маја Санду, Кодрут,
Магазин

Камерата сними куче како пребрзо вози автомобил

А1он
Полицајците биле целосно изненадени кога ја виделе снимката. Отпрвин мислеа дека е шега. Имено, на фотографијата направена од камерата е прикажана шкода „возена“ од куче.
Магазин

Кучето Симба од Кавадарци неколку дена ја чека починатата сопственичка: Лежи крај нејзиниот автомобил

Орце Костов
Кучето Симба повеќе од три дена лежи крај автомобилот на неговата спасителка која почина во Кавадарци. Оваа емотивна вест ја објави Здружението ,,Шепи 2021″ од
Свет

Куче пронајде жена во поле со пченка, два дена откако доживеа несреќа

А1он
Жена која исчезна откако e тешко повредена во сообраќајна несреќа e пронајдена два дена подоцна од полициско куче во густо поле со пченка во југоисточен
Македонија

Стела ќе добие куќарка во дворот на министерството за одбрана: Петровска ќе го чува новото милениче на работа и дома

Орце Костов
Црното куче кое неодамна го вдоми министерката за одбрана, Славјанка Петровска, ќе добие дом во дворот на Министерството, а во зависност од обврските, министерката ќе
Регион

Куче распори стомак на четиригодишно дете во Белград- префрлено на операција на клиника

А1он
Куче кое ималосопственик нападнало дете во Железник и тоа е префрлено на Детската клиника во Тиршова, дознава Танјуг. Од итната помош за РТС изјавиле дека
Магазин

ВИДЕО: Лабрадор и покажува на сопственичката дека е тажен, видеото е хит

А1он
Сопствениците на кучиња на своите миленици сè повеќе им набавуваат специјални табли со копчиња преку кои тие комуницираат. Таков уред доби и Лабрадорот Купер, кој