macka

Магазин

ВИДЕО: Мачка скокна од петти кат за да се спаси од пожар, доскокот за највисока оценка

А1он
Една мачка во Чикаго, обидувајќи се да избега од пожар кој зафати зграда во американскиот град, скокна од петтиот кат и помина без никакви повреди,
Свет

Во Франција прв случај на инфекција на мачка со новиот коронавирус, ја заразил сопственикот

А1он
Франција соопшти за прв случај на зараза со новиот коронавирус на мачка, најверојатно, заразена од нејзиниот сопственик. Тоа го соопшти денеска Институтот за ветерина во
Магазин

Научниците открија вакцина против алергија на мачки

А1он
За љубителите на мачки, кои од здравствени причини не можат да престојуваат во близина на своите миленичиња, научниците открија вакцина која ја лекува алергијата на
Македонија

(ВИДЕО) Мачка се гостеше во студентската менза додека „лидерот“ се криеше од студентите

А1он
Освен бубачките кои студентите секојдневно ги фотографираат и објавуваат на социјалните мрежи, во мензите на студентските домови можат да се најдат и потенцијални домашни миленици.