lajka

Македонија

Хистерично дерење и навреди од директорката на „Лајка“ по написот за негрижата за кучињата скитници

Кристијан Ландов
Со хистерично дерење и навреди, в.д. директорката на ЈП „Лајка“, Радмила Пешева негираше дека била контактирана од редакцијата на „А1он“, но не и дека Скопје
Македонија

ЈП Лајка: Свесни сме за проблемот со кој се соочуваат граѓаните, службите постапуваат на сите градски локации

А1он
Јавното претпријатие Лајка кое е основано за хуман третман на бездомни кучиња испрати допис со став на текстот објавен на А1он со наслов „Хаос во
Македонија

Хаос во Скопје: Бездомните кучиња се котат и хранат по гробови, граѓаните искасани

Кристијан Ландов
Хаос со бездомните кучиња му се случува на Скопје. Секоја населба, село, но и централното градско подрачје се преплавени од напуштените кучиња. Поради тоа што
Македонија

Димитровски: Раководството на Шилегов и СДСМ го заглавиле ЈП Лајка во долг од над 10 милиони денари

А1он
„Деновиве во јавноста се пласираа лажни вести, а граѓаните и целата јавност треба да знаат дека претходното градско раководство и раководството на ЈП Лајка натрупало
Македонија

Воислав Димитровски нов ВД директор на јавното претпријатие „Лајка“

А1он
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го постави Воислав Димитровски за ВД директор на јавното претпријатие „Лајка“, известува Град Скопје. – Димитровски е предлог на
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: ЈП Лајка не демантира судир на интереси, ДКСК да поведе постапка и да утврди колку пари се испумпани со судир на интереси

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на демантот на „Лајка“, на прес конференцијата на Стефан Кирков од ВМРО ДПМНЕ. „ЈП Лајка не демантира судир на
Македонија

„Лајка“ ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека претпријатието функционира за исцрпување на народни пари

А1он
Јавното претпријатие за благосостојба на бездомни животни Лајка, ги демантира обвинувањата од Стефан Кирков, член на ВМРО-ДМПНЕ, дека претпријатието функционира за исцрпување на народни пари
Македонија

ВИДЕО: Спасено куче кое било фрлено во скопска шахта, се заплеткало и ги изгризало каблите за струја

А1он
Спасено е куче кое било фрлено во шахта, во близина на хотелот „Континентал“, во скопската населба Гази Баба. Дојавата за кучето била од полицијата до
Македонија

„Лајка“: Ги викаме активистите на средби, ама тие не доаѓаат

А1он
Од градското јавно претпријатие „Лајка“ велат дека не се одржала за денеска планираната средба на раководството на претпријатието и претставници на здруженијата за заштита на