Нов обид за киднапирање дете во Ново Лисиче

Од:

Вчера во скопската населба Ново Лисиче сред бел ден била нападната жена додека го носела своето дете на лекар. Според луѓе блиски до нападнатата, жена со црна коса и наочари и пришла на неа и со цел да и го одземе вниманието ја прашувала каде се новите згради, а за тоа време, маж се обидел да го грабне детенцето кое било во количка, но за среќа тоа било врзано.

Жената почнала да бара помош, а двајцата веднаш избегале. Според информациите, во близина немало ни луѓе ни автомобили.

Претходно, мажот и жената во сина астра караван се обидоа да грабнат деца и во населбата 11 Октомври во Кисела Вода и во населбата Драчево.

Според извори на А1он и овој случај, како и претходните е веќе пријавен во полиција. Граѓаните загрижени за своите деца очајно бараат поактивен ангажман од полицијата, но досега нема никаков исход од нивното постапување.

Би можело да ве интересира

По 20-ти пат ќе се гласа – ќе се набават нови еко автобуси во Град Скопје или не

(ФОТО) Наезда на глувци во Скопје – Општините се должни да побараат вонредна дератизација, зградите да си ги чистат подрумите

Анита Петровска Рајковиќ

Америка до Израел: Ако е вистина дека се убиени 14 деца, тие не се терористи

Орце Костов

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Повредени две деца на велосипед во Скопје – ги удрил со автомобил 20 годишник

Тројца истепани во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје