osomniceni

Македонија

Триесетдневен притвор за осомничените за грабнувањето на Вања

Судија на претходна постапка определи триесетдневен притвор за тројцата осомничени за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и велешанецот Панче Жежовски.
Македонија

Осомничен убиец и крадец од Албанија нападна полицајци на преминот „Долно Блаце“

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 44-годишен државјанин на Република Албанија, осомничен за кривично дело напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста.
Македонија

Обвинитетите за педофилија пуштени дома: Судот одреди куќен притвор

Орце Костов
Обвинитетите во случајот за сексуална злоупотреба каде што жртва е 14-годишно девојче од Велес се пуштени во домашен притвор, дознава „А1он“. Иако обвинителството за седуммина
Македонија

И последниот осомничен за несреќата кај Ласкарци излезе од Шутка

Кристијан Ландов
Судот донесе одлука со која го ослободи и последното лице кое беше во притвор во Истражниот затвор во Шутка, а е осомничено за несреќата кај