pedofilja

Македонија

Обвинитетите за педофилија пуштени дома: Судот одреди куќен притвор

Орце Костов
Обвинитетите во случајот за сексуална злоупотреба каде што жртва е 14-годишно девојче од Велес се пуштени во домашен притвор, дознава „А1он“. Иако обвинителството за седуммина