stranec

Македонија

Холанѓанец удрил во камен во Охридко езеро, пренесен е во болница

Анита Петровска Рајковиќ
Од ЦУК информираат дека денеска напладне добиле повик за повредено лице во Охридско езеро. „ Преку Единствен повикувачки број за итни повици 112 во околу
Македонија

Осомничен убиец и крадец од Албанија нападна полицајци на преминот „Долно Блаце“

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 44-годишен државјанин на Република Албанија, осомничен за кривично дело напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста.