Холанѓанец удрил во камен во Охридко езеро, пренесен е во болница

Од:

Од ЦУК информираат дека денеска напладне добиле повик за повредено лице во Охридско езеро.

„ Преку Единствен повикувачки број за итни повици 112 во околу 12.00 часот е добиена дојава за повредено лице кое удрило во камен во Охридското Езеро“ велат од ЦУК.

Веднаш е организиран негов транспорт и се пренесува со кајче кон екипа на итна медицинска помош на пристаништето на хотелот „Александрија“ во Охрид.

Повредениоте државјанин на Холандија. Сосотјбата не му е живтозагрозувачка, смстен е во Општата болница во Охрид.

Би можело да ве интересира

Езерската полиција спасила две малолетни лица во водите на Охридското Езеро

Предраг Петровиќ

Скопјанец повреден при пад во автобус на ЈСП

Маж од Неготино се удави во Охридското Езеро

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово

74-годишен дедо тешко повреден, паднал при нагло кочење на автобус

Анита Петровска Рајковиќ

Бојмацалиев: Со пет пловни објекти ја гарантираме безбедноста на границата и на Охридското Езеро

Орце Костов