nesrekja

Регион

Се излизгал на мразот и паднал во канал: Несреќа кај Чачак

А1он
Утрово на патот во селото Враничи кај Чачак се случи сообраќајна несреќа кога возач со патнички автомобил излетал од патот и паднал во канал. „Несреќата
Македонија

Денеска се одбележуваат 16 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

А1он
Денеска се одбележуваат шеснаесет години од хеликоптерската несреќа кај Блаце, во која трагично загинаа единаесет армиски припадници од составот на воздухопловниот Винг. Од Канцеларијата за
Македонија

И хеликоптер вклучен во потрагата по возачот на автомобилот кој вчера беше извлечен од Вардар

А1он
Се интензивира потрагата по возачот на автомобилот Голф кој вчера беше пронајден и извлечен од Вардар кај тетовско Желино. Од Центарот за управување со кризи
Свет

Најмалку 11 жртви откако училишен минибус падна од карпа во Индија

А1он
Единаесет лица загинаа, а 29 се повредени, откако преполн училишен минибус падна од карпа во северниот дел на Индија. За време на несреќата во минибусот
Македонија

Обвинителството ги испитува причините за несреќата во Кавадарци каде две лица го загубија животот

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место на локацијата каде утринава, при извршување градежни работи, се откачи дигалка – кран,
Свет

Расте бројот на загинати во несреќа во рудникот во Сибир

А1он
Бројот на загинати во несреќата во сибирскиот рудник денеска се зголеми на 52, пренесоа руските новински агенции, повикувајќи се на итните служби. – Според прелиминарните
Македонија

Градежник е во животна опасност откако врз него паднаа арматури

Кристијан Ландов
Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран, дознава „А1он“.
Свет

ВИДЕО: Американски моторџија скокна во смрт, вежбајќи за да сруши светски рекорд

А1он
Мотоциклистот и каскадер од САД Алекс Харвил загинал вчера додека вежбал за да го урне гинисовиот рекорд за најдолг скок со мотоцикл, јавија медиумите. Тој
Регион

Трагедија во Хрватска: Мало дете пронајдено мртво во заклучен автомобил

А1он
Во паркиран и заклучен автомобил во хрватскиот град Книн денеска е пронајдено починато дете, јавија локалните медиуми. Информацијата ја потврди претставникот на шибенско-книнската полиција, Шиме
Македонија

Две девојчиња повредени во струмичко, врз нив паднала лулашка во двор од кафеана

А1он
Две малолетни девојчиња се повредени на роденденска забава во двор на угостителски објект во селото Борисово, откако врз нив паднала лулашка, соопшти полицијата. Според СВР