split

Регион

Клиничкиот центар Сплит на конкурс бара 300 медицински сестри, се јавиле само 14

А1он
Клиничкиот болнички центар во Сплит распиша конкурс за вработување медицински сестри, а досега се пријавиле само 14. На сите оддели во болницата има недостиг на
Регион

Сплитскиот убиец Чалета откри зошто се обиде филмски да избега: Ме скрши присуството на родителите во судницата

А1он
Бранимир Чалета, убиецот кој вчера им избега на судските полицајци во моментот кога го спроведуваа од сплитскиот суд, денеска изјави дека не го планирал бегството,
Регион

По осум часа потрага, убиецот-бегалец фатен кај сплитскиот стадион „Пољуд“

А1он
По повеќе од осум часа потера, полицијата го уапси Бранимир Чалета, осомничениот убиец кој денеска со лисици на рацете им избега на судските полицајци кога
Регион

Судските полицајци во Сплит не биле надлежни да трчаат по убиецот што им избега

А1он
Судските полицајци на кои денеска во Сплит им избега осомничен за убиство, постапувале според прописите и не трчале по бегалецот, туку ја известиле полицијата, која
Регион

Пукотници и потера во Сплит, избега осомничен за убиство на својата бремена девојка

А1он
Опасен затвореник со лисици на рацете е во бегство низ улиците на Сплит, откако им побегнал на судските полицајци по завршувањето на судско рочиште. Бранимир
Регион

ВИДЕО: Маж кршеше автобус во близина на Сплит, додека во него имаше патници

А1он
Рано утринава маж застанал автобус на градскиот превозник Промет во близина на Сплит, а откако автобусот застанал мажот со метална шипка почнал да ги крши
Регион

Незадоволен работник го искршил, па го запалил камионот на шефот

А1он
Градежен работник од Хрватска, незадоволен од својот статус, прво ги искршил стаклата, а потоа и го запалил камионот на својот шеф, пренесе „Далматински портал“. Во