Er Srbija

Регион

Ер Србија демантира декa цената на билетите за летовите Москва-Белград е илјадници евра

А1он
Ер Србија објави информации во врска со цената на билетите за летовите на авиокомпанија помеѓу Белград и Москва. Компанијата реагира откако медиумите објавија дека за
Регион

Авион на „Ер Србија“ таман полетал од Тиват поради дефект морал итно да слета

А1он
Авионот на „Ер Србија“, Ербас А-319 кој сообраќал на релација Тиват-Белград морал принудно да слета поради дефект на моторот 45 минути по полетувањето од аеродромот
Регион

Ер Србија на 21 мај почнува со летови за четири европски дестинации, од 7 јуни и за Скопје

А1он
Авио компанијата Ер Србија објави дека од 21 мај ќе ги врати летовите на ограничен број дестинации, кон Лондон, Цирих, Франкфурт и Виена, и дека
Регион

Ер Србија воведе директна авионска линија Белград-Њујорк

А1он
Првиот патнички авион од Србија за САД после 24 години полета изутринава од белградскиот аеродром “Никола Тесла“. Според мандатарот за новата српска влада, Александар Вучиќ,