Девојка од Скопје лажела дека била грабната

Од:

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(19) од Шуто Оризари, Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување“.

На 18.1.2024, пријавената лажно пријавила дека Е.И. од Тетово насилно ја држел во неговиот дом и дека и биле понудени пари за сексуални услуги.

Би можело да ве интересира

Четворица мажи грабнале познаник за наводен паричен долг, му се заканувале со оружје

(ВИДЕО) „Да удриш некого, ќе добиеш поголема казна од ова, а тука син ми е убиен“: Таткото на Самоил ќе ја обжали пресудата

Орце Костов

(ВИДЕО) Обвинителството задоволно од пресудата во случајот со грабнувањето на Костадиновски

Орце Костов

Обвинителството бара да продолжи мерката притвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски

Орце Костов

(ВИДЕО) Вкупно осум години затвор за грабнувачите на Самоил Костадиновски: Го грабнале за да му наплатат за украдена дрога

Орце Костов

Тројца насилници киднапирале познаник и со вперено оружје го присилиле да потпише договор за продажба на стан