drac

Регион

Во Драч запленети два милиона евра готовина

А1он
Царинските работници во најголемото албанско пристаниште Драч, попладнево заплениле над два милиона евра готовина, кои не биле пријавени. Според албанските медиуми, парите биле скриени во
Регион

Нов земјотрес во Албанија

А1он
Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала го погоди синоќа албанскиот пристаништен град Драч, соопшти Националниот геофизички институт. Засега нема информации за евентуални
Регион

Земјотресите во Албанија и корупцијата: Зошто се е толку разурнато

А1он
Албанија полека се опоравува од разорните земјотреси, но и го поставува прашањето зошто штетата е толку голема. Артур Љаци има 45 години и живее во
Македонија

(ФОТО) Заврши самитот во Драч: Продлабочување на регионалната соработка ќе го унапреди економскиот квалитет на живот

А1он
Постои силна политичка волја за продлабочување на регионална соработка меѓу државите од Западен Балкан што ќе го унапреди економски квалитетот на живот на граѓаните и